Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. O hodinkách
  3. Kvalita hodinek a co ji určuje
Kvalita hodinek a co ji určuje

Jak poznat jestli jsou hodinky opravdu kvalitní a co je častým omylem v posuzování kvality při koupě.

Na otázku jsou-li hodinky kvalitní neplatí jednoznačná odpověď, ale všeobecně platí, že následující vlastnosti jsou jako spolehlivý ukazatel minimálně dobrých hodinek.

Přesnost: Většina lidí považuje kvalitní hodinky za ty, které se při testu za 24 hodin odkloní maximálně o pár sekund. Takový srovnávací test je ovšem mylný a o kvalitě hodinek nemůže nic vypovědět. Snad jen to, že jsou-li vyhlášené značky pak nejsou seřízené což nijak nevypovídá o kvalitě. Hodinky se můžou předbíhat nebo opožďovat klidně i o několik minut, ale co je důležité, aby to dělali pravidelně.

Když se hodinky časově odkloňují pravidelně můžeme z jistotou odchylku přičíst nebo odečíst a tak zjistit skutečný čas, i když hodinky právě ukazují jinak. Naproti tomu když se hodinky odkloní jeden den o jednu minutu a druhý den o 5 vteřin nedá se z jistotou nic přičíst ani odečíst a tím pádem v tu chvíli se přesný čas nedovíte. 

Sklíčko: Není-li plastové kdy se dá jednoduše takové sklíčko přeleštit od nechtěných škrábanců by mělo být safírové, které mnohdy nepoškrábete ani když chcete. Takové sklíčko vyjde cca na 1500 Kč a proto ho u levných hodinek nehledejte. Dražší modely hodinek by měli takové sklíčko mít.

Odolnost: Když mají hodinky ocelové pouzdro nemusíte si vyčítat každý nový škrábanec protože lze přeleštit.

Dobré je mít hodinky odolné proti nárazu nikdy nevíte kdo vám do nich bouchne.

Voda: Jste-li osoba s vodou spjata a přezdívka vodník je přímo vystihující pak na nápis Water Resistant  raději nespoléhejte. Hodnota určující odolnost proti vodě jednotka v ATM je přesnější, kdy 5ATM by mělo být minimum a 10 ATM jako dostačující pro většinu v Česku se nabízejících vodních hrátek.

 

Logo ruských hodinekPoljot logoLongines logoETA logo

Provozovatel
  • Skácel René
  • Ke Zbrojnici 8
  • Písek
  • 39701
  • danu77@seznam.cz
© Bazar Hodinek 2008 - 2019
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz